POŚREDNICTWO

Współpraca oparta na zaufaniu

Sprzedaż nieruchomości oparta na zaufaniu

Współpraca z Naszą firmą oparta jest na zaufaniu, profesjonalnym podejściu do klienta i zaangażowaniu w przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Przed dokonaniem transakcji sprawdzamy dokładnie wszystkie dokumenty pod kątem formalno-prawnym i technicznym. Występujemy w imieniu właściciela lub nabywcy o dokumenty niezbędne do przeprowadzenia transakcji.

Sprzedaż nieruchomości rolnych

Zgodnie z ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego nieruchomość rolną o powierzchni powyżej 1ha można sprzedać kupującemu w przypadku posiadania uprawnień rolniczych lub działki rolnej o powierzchni 1 ha. Przed dokonaniem transakcji jest konieczne przeprowadzenie postępowania przed Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Nasza firma świadczy usługi w zakresie przeprowadzenia postępowań administracyjnych w sprawie uzyskania zgody KOWR na sprzedaż nieruchomości rolnej.

Sprzedaż nieruchomości lokalowych i użytkowych

Przed rozpoczęciem procesu sprzedaży nieruchomości warto zapoznać się z dokumentacją nieruchomości, stanem technicznym oraz prawidłowo wycenić nieruchomość. Trzeba pamiętać, że cena nie powinna za bardzo odbiegać od cen rynkowych, ponieważ w przypadku nabywców ubiegających się o kredyt na nabycie nieruchomości, bank kredytujący zakup będzie przygotowywał wycenę we własnym zakresie. Nierealna cena między innymi może być przyczyną odrzucenia wniosku o przyznanie kredytu. Nasze doświadczenie pokazuje, że bardzo często przy sprzedaży nieruchomości przydaje się wiedza z zakresu wyceny, geodezji, budownictwa i szkód górniczych.

Podziały nieruchomości

Właściciele nieruchomości mając w dyspozycji duży obszar do sprzedaży mają potrzebę przeprowadzenia podziału nieruchomości a nasza firma posiada wiedzę i doświadczenie w przeprowadzeniu procedury administracyjnej oraz geodezyjnej związanej z podziałem nieruchomości. Reprezentujemy właściciela przed organami administracji publicznej celem uzyskania decyzji administracyjnej w danej sprawie.

Reprezentowanie właściciela przed notariuszem

Co do zasady właściciel nawet korzystając z usług pośrednika bez przeszkód może samodzielnie udać się do kancelarii notarialnej celem spisania umowy kupna sprzedaży nieruchomości. Praktyka jednak pokazuje, że obecność fachowca w dziedzinie nieruchomości jest bardzo pomocna zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie.