REGULOWANIE
STANÓW PRAWNYCH

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości

Przedmiotem tej regulacji są przede wszystkim prawa podmiotowe obejmujące własność, wieczyste użytkowanie i ograniczone prawa rzeczowe, a także szeroko rozumiany obrót nieruchomościami, co oznacza, że nieruchomość nie może być przedmiotem sprzedaży, darowizny nie można jej też wynająć ani wydzierżawić, jeśli nie ma założonej księgi wieczystej lub widnieją w niej nieaktualne wpisy dotyczące danych właściciela lub działki.

Nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym nie może być także zabezpieczeniem w sytuacji, kiedy ubiegamy się o kredyt.

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości to proces polegający na uporządkowaniu dokumentów zarówno pod kątem geodezyjnym, jak i wieczysto-księgowym, które w konsekwencji stanową dowód na to, że nieruchomość którą posiadamy jest bezsprzecznie naszą własnością. Często zdarza się sytuacja, w której spadkobiercy bądź właściciele wiedzą o tym, że mają prawo do nieruchomości, ale nie potrafią tego udowodnić za pomocą dokumentów.

Wymaga to bardzo często żmudnego odtwarzania ciągu dokumentów w konkretnych sprawach, znajomości ciągle zmieniających się przepisów prawa oraz praktyki w prowadzeniu tego rodzaju spraw.

Praktyka pokazuje bowiem, że odzyskanie nieruchomości to skomplikowane procedury, przewlekłość postępowania, a także kumulujące się przeszkody ze strony organów państwa, które skutecznie odstraszają od dochodzenia swoich roszczeń.

Zakres działań w ramach regulowania stanu prawnego nieruchomości

– Podejmowanie działań w zakresie ustaleń faktycznych związanych z przedmiotową nieruchomością.
– Poszukiwanie i analiza dokumentów (archiwa państwowe i miejskie), uzyskanie oryginałów dokumentacji.
– Przeprowadzenie postępowań spadkowych, negocjacji ze spadkobiercami oraz poszukiwanie osób powiązanych z nieruchomością.
– Przygotowanie dokumentacji geodezyjnej koniecznej do założenia księgi wieczystej.
– Zasiedzenie nieruchomości.
– Zniesienie współwłasności nieruchomości.
– Sprzedaż nieruchomości.
– Odzyskiwanie nieruchomości.
– Uzyskiwanie odszkodowań za utracone nieruchomości na podstawie wszelkich tytułów prawnych.
– Zakładanie ksiąg wieczystych.
– Dokonywanie wpisów w księdze wieczystej.
– Ustanowienie i wykreślenie służebności drogi koniecznej.
– Ustanowienie i wykreślenie służebności osobistych.
– Ujawnienie ograniczonych praw rzeczowych i roszczeń w księdze wieczystej.

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości to temat, który coraz częściej pojawia się w mediach i dyskusjach prywatnych. Nic dziwnego, bowiem żyjemy w czasach wielkich porządków w kwestiach zarządzania posiadanymi dobrami i żeby wszystko było zgodne z prawem oraz stanem faktycznym takie regulacje są niemalże obowiązkiem. Oczywistością jest jednak to, że znajomość praw związanych z regulacją nie jest społecznym obowiązkiem i takie zagadnienia dla pewności lepiej zostawić profesjonalistom.

Oprócz wieloletniego doświadczenia w swojej pracy wykorzystujemy wiedzę i profesjonalizm, co każdorazowo przekłada się na sprawowanie rzetelnych usług. Co więcej, nasi Klienci – i to bez względu na to, czy mowa o tych indywidualnych, czy też o dużych firmach – są niezmiennie traktowani z tak samo dużą uwagą i spersonalizowanym podejściem. Bierzemy pod uwagę wszystkie indywidualne preferencje naszych klientów, dbamy o możliwie jak najszybszą odpowiedź na aktualne potrzeby, każde powierzone nam zadanie traktując priorytetowo.

W realizacji naszych usług przede wszystkim cenimy sobie dobrą komunikację, gdyż wiemy, iż to właśnie ona jest kluczem do budowania efektywnej współpracy. Nie zostawiamy niczego „na później” i nie zostawiamy naszych klientów bez odpowiedzi. Każdą jedną sprawę – bez względu na to czy chodzi o odzyskiwanie nieruchomości w trybie pilnym, a więc ubieganie się o  zwrot działki, domu, lokalu, mieszkania czy prawidłowe gospodarowanie nieruchomościami realizujemy kompleksowo.

Elastyczność, profesjonalizm, nowoczesność

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzisiejszych czasów zapewniamy naszym Klientom również komunikację poprzez liczne kanały informatyczno-elektroniczne tj. za pomocą poczty elektronicznej, kontakt telefoniczny oraz na bezpośrednich spotkaniach. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści, z wygodą i oszczędnością czasu dla Państwa klientów. Do tego dochodzi także oszczędność kosztów, która jest możliwa dzięki temu, iż większość dokumentów niezbędnych w obsługiwanych przez nas procesach jest realizowana drogą elektroniczną.

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości 
– co możemy zaoferować?

Nasza wiedza i doświadczenie pozwoli na możliwie jak najszybszy i najmniej skomplikowany proces odzyskiwania nieruchomości. To prawda, że postępowanie o zwrot nieruchomości może być w istocie działaniem zagmatwanym i długotrwałym – o tyle, o ile zostanie się w jego obliczu samemu. Razem z naszymi specjalistami nie będzie miejsca na takie trudności. Wyjaśnimy każdemu z naszych klientów jak rozpocząć sprawę regulowanie stanu prawnego uświadamiając, że konieczne jest przede wszystkim odkrycie powodów takiego stanu rzeczy – zorientowanie się jak w ogóle doszło do takiej sytuacji.

Oferujemy kompleksową i profesjonalną pomoc w odzyskaniu:

– nieruchomości,
– lokalu,
– działki,

Podpowiemy również naszym Klientom jak prawidłowo gospodarować nieruchomościami i uzyskać z tego możliwie jak największe korzyści. Skorzystanie z naszej pomocy jest sprytnym i opłacalnym rozwiązaniem.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań – zapraszamy serdecznie do kontaktu. Odpowiemy tak szybko, jak tylko to możliwe!